Twórcy polskiego "FAME"
WOJCIECH KĘPCZYŃSKI

Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i PWST w Warszawie. Jako reżyser i choreograf pracował w wielu teatrach, m.in. w Gdyni, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Olsztynie, Koszalinie, Płocku, Radomiu. Pasjonuje się teatrem muzycznym. Jego największe sukcesy to: The Fantasticks, Huśtawka, Bunt komputerów, I do, I do, Me and My Girl, Pierścień i róża, La Cenerentola, The Robber Bridegroom, Ania z Zielonego Wzgórza, Okno na parlament, Nagłe zastępstwo i Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze.

 

MACIEJ PREYER

Absolwent Wydziału Malarstwa i Scenografii ASP w Krakowie.

   
MACIEJ PAWŁOWSKI

Absolwent Sekcji Dyrygenckiej Wydziału Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Łodzi. Założył Big - Band M. Pawłowskiego, jazzowy zespół wokalny Five Lines, Jazz Orchestrę M. Pawłowskiego - z którymi koncertował, uczestniczył w programach radiowych i tv, zdobywał nagrody na festiwalach jazzowych. Stworzył Studium Jazzowe przy AM w Łodzi, prowadził klasę wokalistyki jazzowej. Napisał muzykę do wielu przedstawień teatralnych, m.in.: Antygona, Antygona, Jaś i Małgosia, Uczone białogłowy, Mieszczanin szlachcicem, Balladyna, Przyszedł mężczyzna do kobiety, Zielone rękawice. Jako kierownik muzyczny, aranżer i dyrygent zrealizował musicale: Czarnoksiężnik w Krainie Oz, Promises, Promises i Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze.

KLAUDYNA ROZHIN

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie, stypendystka Politechniki Portsmuth , dyplom reżyserski Uniwersytetu Hull w Wielkiej Brytanii. Przełożyła musical Bracia krwi W. Russella, sztuki: Dawne namiętności R. Whiteheada, To twoje, to moje i Mieszane uczucia D. Churchilla, Gra kłamstw P. Wheelera. Największy sukces odniosła jako tłumaczka musicalu Józef....


 

ANDRZEJ KUBICKI

Twórca włocławskiej szkoły tańca Break Dance. Brał udział w Metrze, Królewnie Śnieżce, Pannie Tutli - Putli. Założył rapową grupę „B.A.D. Master C", która występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie, a także koncertowała w całym kraju. Zrobił choreografię do spektaklu Upadek wielkiego Babilonu Teatru „Jestem".

   


DANUTA PETRÓW

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Wydziału Pedagogiki Tańca Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała w PSB w Gdański i w Warszawie, AM w Warszawie, Teatrze Tańca NEI. Brała udział w musicalu Metro, była też asystentem choreografa. Robiła choreografie do teledysków i filmów TVP oraz dla uczniów PSB i do spektakli autorskich. Laureatka konkursów choreograficznych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca i Choreografii w Gdańsku, Międzynarodowego Festiwalu Choreograficznego w Paryżu

 

[ ZDJĘCIA Z PREMIERY | RECENZJE | OBSADA "FAME" | TWÓRCY POLSKIEGO "FAME" | STRONA GŁÓWNA "FAME" ]